Історична довідка

Гімн
Київського вищого професійного училища сервісу і дизайну
Музика Олександра Дудки, вірші Євгена Агафонова


Славен буде, хто руками,
Хто своїм знанням, терпінням
Творить диво і думками
У майбутнє сміло лине.
 
Приспів:
Творим моду і вчимося,
Станем вправними майстрами.
Стиль і мода, стиль і мода,
З нами поруч, завжди з нами.
 
Ми не тільки линем в завтра –
Ми майбутнє вже будуєм.
Будемо творити храми
І самі їх облаштуєм.
 
Вчителів ми поважаєм,
Мудрість, вміння їх цінуєм.
І наснаги їм бажаєм,
Довгий вік їм пророкуєм.

 

  Наші джерела
       В мальовничому куточку Нивок розташована невелика чотириповерхова оселя. Це Київське вище професійне училище сервісу і дизайну.
           Цей навчальний заклад добре знають не тільки в Україні, а і за її межами. Випускники училища (а це часто цілі династії) працюють в усьому світі. За багато років існування училище дало путівку в життя багатьом поколінням молоді.
         А літопис нашого навчального закладу розпочинається з далекого 1944 року.
         Осінь. Після жорстоких боїв було звільнено Київ. Ще не загоїлися кровоточиві рани, а життя продовжувалося. Саме тоді і виникла ідея про підготовку кадрів для швейного виробництва. Так було створено ремісниче училище РУ-6. А навчання в ньому почалося 19 листопада 1944 р. Розташоване РУ-6 було на вулиці Жилянській, 43. В ньому навчалося понад 250 учнів.
    Першим директором РУ-6 була Скороход Катерина Іванівна.
        В 1946 році була створена профтехшкола швейників, яка була розташована по вул. Леніна, 31. Пізніше вона переїхала на вул. Менжинського (Димитрівська).
         З 1949 року профтехшкола ввійшла в державну систему профтехосвіти і їй було присвоєно назву ТУ-8.


    Наша „Мама”


        Антоніна Михайлівна Ситнікова в системі профтехосвіти Києва була одним з найвідоміших керівників.
        Достатньо сказати, що Антоніна Михайлівна була нагороджена орденом Знак Пошани, медалями, вона була заслуженим працівником профтехосвіти.
       Її ім’я записано до книги пам’яті і пошани київської системи профтехосвіти.
    Золотий голос України
         Але найбільш видатною ученицею на той час стала народна артистка СРСР, лауреат багатьох міжнародних премій Євгенія Мірошниченко.
         Є. Мирошніченко - це ім’я відоме не тільки в Україні. Світову славу і популярність принесли українській співачці виконані нею партії Віолети („Травіата”, Дж. Верді), Джильди („Риголетто”, Дж. Верді), Розити („Севільський цирульник”, Росіні), Царівни ночі („Чарівна флейта”, В. Моцарта), Люції („Люція де Ламмермур”, Г. Доницетти), Манон ( „ Манон”, Ж.Масне) і цілий ряд інших.
        А починала співати Євгенія Мирошніченко у зведеному хорі Київських ремісничих училищ.
        В 50-х роках вона навчалась в Київському ремісничому училищі №6. Директор училища Ситнікова А.М. створила умови для того, щоб майбутня співачка могла займатися в зведеному хорі.
        1965 – Міське професійно-технічне училище № 39.
        Переїхавши до нового приміщення на вул. Баумана, 8 педагогічний колектив творчо працював над навчанням і вихованням молодих робітників.
        Після того, як Антоніна Михайлівна Ситнікова в 1975 році пішла на пенсію, директором училища працювала Першакова Людмила Андріївна до 1987 року.
    1969 – Міське професійно-технічне училище № 8.
    1972 – Технічне училище № 8.
    1984 – Професійно-технічне училище № 39.
    1997 – шляхом реорганізації ПТУ №№ 39, 42 створено Професійно-технічне училище № 39.
        В 2003 році була реалізована багаторічна мрія багатьох поколінь педагогічних працівників і учнів нашого училища.
        В ході реорганізації системи профтехосвіти м. Києва ПТУ-39 разом ще з 6-ма колишніми ПТУ, 27 березня 2003 року було реорганізоване в Київське вище професійне училище сервісу і дизайну.
        Звістку про це першим о 12:30 в училище передав начальник управління профтехосвіти Чагін Валентин Якович. Вже через 10 хвилин в вестибюлі училища вишукувалась лінійка і весь колектив учнів і педагогічних працівників почув радісну звістку і вперше почув гімн училища, який написав заслужений артист України Олександр Дудка.
        28 березня 2003 року Заступник міністра освіти і науки України Томашенко В. вручає наказ про реорганізацію ПТУ-39 в Київське вище професійне училище сервісу і дизайну директору Агафонову Є.О.